logo ws new

W dniach 24-29.05.2023 r. w Jarocinie odbywała wiosenna sesja dziewiątej edycji zjazdu Core Polska 9. Przez sześć dni intensywnie zaproszeni sędziowie z całej Polski pracowali na zajęciach warsztatowych, meczach a także na analizach klipów.

Środowy dzień rozpoczął się od oficjalnego otwarcia wiosennej sesji edycji oraz wylosowania meczów. Jesienią reprezentant Kolegium Sędziów ŁZPN Mikołaj Kujawski miał mecz jako sędzia oraz sędzia techniczny także w tej sesji przypadły mu dwa mecze jako sędzia asystent. Po losowaniu arbitrzy szybko rozjechali się w zespołach czteroosobowych na swoje mecze. Zespół, w którym był Mikołaj pojechał na zawody 3 ligi Polonia Środa Wielkopolska - Cartusia Kartuzy. Instruktorem na tym meczu był członek CKSZ, obserwator ekstraklasy i jednocześnie Przewodniczący KS ŁZPN Tomasz Radkiewicz.

W czwartek każdy zespół omawiał i dogłębnie analizował klipy ze swojego meczu bardzo szczegółowo. Omówienie jednego meczu trwało około 2 godzin a każdy zespół miał ze swojego meczu około 30-40 wyciętych szkoleniowych klipów. Tego dnia również mieliśmy odnowę biologiczną (zajęcia w basenie oraz sauna).

W piątek dzień rozpoczął się do pomiarów tkanki tłuszczowej a następnie odbył się trening praktyczny na boisku z absolwentami programu Core, sędzią, który niedawno debiutował na szczeblu 1 ligi Szymonem Łężnym a także Maciejem Habudą. Trening ten polegał na odgrywaniu różnych skomplikowanych scenek, które mogą się zdarzyć na boisku a sędzia musiał podejmować nie tylko dobre decyzje ale również nimi poprawnie zarządzić. Tego dnia również mieliśmy test mobilności z Panem Grzegorzem Krzoskiem.
Warto dodać, że na nasze zgrupowanie przyjechał instruktor UEFA Costas Kapitanis i również odbyły się z nim zajęcia warsztatowe ze zdarzeń w polach karnych.

W sobotę każdy zespół pojechał na mecze. W przypadku naszego reprezentanta był to mecz Gwarek Tarnowskie Góry - Górnik II Zabrze jako sędzia asystent a instruktorem był obserwator Szczebla Centralnego Piotr Tenczyński.
W niedzielę dzień był podobnym jak czwartek. Każdy zespół omawiał klipy ze swoich meczów, a po omówieniu klipów mieliśmy chwilę integracji gdzie arbitrzy zostali zaproszeni na kręgle.

Ostatniego dnia zjazdu odbył się test szybkościowy na 40 metrów a także test Yo-Yo.
Na sam koniec nastąpiło zakończenie programu Core i po obiedzie uczestnicy rozjechali się do domów choć wyjazd opóźniał się gdyż sędziowie stali się zgraną "paczką" przyjaciół i nie chcieli się rozstawać.

Zaproszony uczestnik Mikołaj Kujawski tak podsumował pobyt:
„Cieszę się, że mogłem być w programie Core Polska. Był to bardzo intensywny czas. Wiele klipów omawianych, wiele treningów ale też również nowe osoby, nowe przyjaźnie, Uważam, że program Core Polska uczy nie tylko poziomu sędziowania ale uczy również rozwoju osobistego w życiu. Życzę każdemu aby przeżył to samo co ja mogłem przeżyć jesienią w Kielcach i teraz w Jarocinie. Uważam, że każdy będzie zadowolony po takim zgrupowaniu i myślę, że każdy zapamięta to do końca życia. Ja na pewno ten czas tak zapamiętam”.

1
1
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
10
10