logo ws new

Niezwykłą czujnością, szybkością reakcji i wiedzą, wykazał się sędzia Jakub Jaskulski.

Sędziował on w środę (28.04) mecz kl. okręgowej: Zawisza Rzgów – KS II Kutno. Tuż po końcowym gwizdku przytomność stracił Lucas Oliveira, jeden z zawodników gospodarzy. Sędzia Jaskulski błyskawicznie podjął pomoc.

– To wydarzyło się od razu po zakończeniu meczu. Zawodnik osunął się na ziemię. Podbiegłem do niego, zacząłem go cucić. Nie było z nim kontaktu. Położyłem go w bezpiecznej pozycji. Była obok mnie klubowa pielęgniarka, która też zareagowała. Wezwaliśmy karetkę. W międzyczasie poprosiliśmy o przyniesienie koców, żeby zawodnik się nie wychłodził. Cały czas kontrolowaliśmy i sprawdzaliśmy oddech u zawodnika – opowiada Jakub Jaskulski.

Po kilkunastu minutach zawodnik się ocknął. Kontakt z nim był utrudniony, mówił bardzo niewyraźnie. Lucasa Olivierę przełożono na nosze, a pielęgniarka przygotowała go do założenia wenflonu. Później przyjechała karetka i zabrała zawodnika do szpitala.

Jakub Jaskulski wziął udział w kilkunastu szkoleniach z pierwszej pomocy. Okazało się, że to nie pierwsza sytuacja, gdy sędzia wykazał się bohaterskim czynem. Kiedyś, jeszcze jako zawodnik w A-klasie, pomógł innemu zawodnikowi, gdy ten stracił oddech. Innym razem, w Wigilię, pomógł mężczyźnie na ulicy.

Kubie należą się wielkie słowa uznania za taki czyn. Jako WS Łódź jesteśmy dumni z postawy naszego Kolegi!