logo ws new

Podejmujcie oczekiwane decyzje i nie komplikujcie sobie życia – taki wniosek płynie po minionych warsztatach dla sędziów III i IV ligi, sędzi i grupy asystentów z KS ŁZPN.

Spotkanie zakończyło się świątecznymi życzeniami i wielkanocnym poczęstunkiem.

Warsztaty szkoleniowe w trakcie rundy na stałe wpisały się w grafik sędzi i sędziów z województwa łódzkiego. KS ŁZPN regularnie organizuje spotkania, które mają zaznajamiać sędziów z najnowszymi wytycznymi. Wzbogacane jest to o dodatkowe elementy, jak nauka na podstawie klipów ze swoich meczów, czy warsztaty praktyczne.

We wtorek 16 kwietnia br. w Łodzi odbyło się jedno z takich szkoleń. Uczestników podzielono na trzy grupy. Sędzie miały zajęcia z Moniką Mularczyk i Albertem Różyckim. Sędziowie III i IV ligi, a także kandydaci do IV ligi, spotkali się na zajęciach warsztatowych pod okiem Zbigniewa Dobrynina, Radosława Siejki oraz Konrada Sapeli. Asystenci uczestniczyli natomiast w zajęciach praktycznych na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Michał Gajda i Maciej Majewski zorganizowali tzw. mijanki, aby sprawdzić, jakie postępy poczynili asystenci, którzy pierwszy taki test mieli w czerwcu zeszłego roku. Całe warsztaty były nagrywane, a materiał z nich powstały będzie podstawą dla Komisji Szkoleniowej do analizy rozwoju asystentów.

Na zakończenie wszyscy spotkali się na wielkanocnym poczęstunku. To była idealna okazja, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i wspólnie zmobilizować się na ostatnie tygodnie trwającego sezonu ligowego.

- Na podstawie materiałów wideo, które omówiliśmy, sami wyciągnęliście słuszny wniosek. Sędziujcie tak, żeby nie komplikować sobie życia na boisku. Działajcie prewencyjnie i starajcie się przewidywać to, co może się wydarzyć. Keep it simple – podsumował spotkanie Zbigniew Dobrynin, Instruktor Szkolenia KS ŁZPN.

IMG_5735
IMG_5735
IMG_5736
IMG_5736
IMG_5740
IMG_5740
IMG_5745
IMG_5745
IMG_5748
IMG_5748