logo ws new

Egzaminy sędziów Top Amator D (sędziów IV ligi i kandydatów z niższych lig) były dobrą szansą do sprawdzenia aktualnej formy przed rundą wiosenną, a także odpowiednim momentem na szkolenie z najnowszych tematów ustalonych przez CKS KS PZPN.

W zgrupowaniu wzięli udział przedstawiciele WS Łódź. Niedziela, 24 lutego br. rozpoczęła się od egzaminów sprawnościowych w hali RKS Łódź. Sędziom IV ligi, a także kandydatom wytypowanym przez wydziały sędziowskie (Łódź, Piotrków Tryb., Skierniewice i Sieradz), zmierzono wagę oraz tkankę tłuszczową. Następnie zaliczali oni biegi krótkie i test interwałowy. Poza arbitrami IV ligi, kandydatami z naszego WS byli: Szymon Przytuła, Michał Janasik, Adam Sekuterski, Szymon Michniewicz i Karol Domżał.

Druga część zgrupowania odbyła się już w kompleksie hotelowym w Dobieszkowie (woj. łódzkie). Sędziowie IV ligi, kandydaci, a także obserwatorzy napisali test pisemny. Później do tej grupy dołączyły sędzie, a także asystenci (m.in. można grupa z WS Łódź). Rozpoczął się blok szkoleniowy, który zakładał trzy wykłady.

Zbigniew Dobrynin mówił o istocie rzetelnej samooceny w kontekście rozwoju sędziego. Kolejny wykładowca, Maciej Majewski, asystent szczebla centralnego, prowadził warsztaty dotyczące współpracy zespołu sędziowskiego w zakresie spalonego. Natomiast zaproszony gość – Marcin Szulc, przyjechał do Dobieszkowa po egzaminach III-ligowców w Bełchatowie. Instruktor CKS przedstawił swój autorski wykład (przygotowany wspólnie z Tomaszem Kwiatkowskim) dotyczący użycia rąk w walce o piłkę.

- Kluczowe jest to, żeby nasi sędziowie na bieżąco zdobywali wiedzę dotyczącą aktualnych sędziowskich trendów. Dlatego tematyka, o której mówiliśmy na zgrupowaniu, była ściśle związana z tym, czego oczekuje od arbitrów CKS KS PZPN. Cieszy nas coraz bardziej świadome, rzetelne i zdyscyplinowane podejście do swojego rozwoju sędziów IV ligi w województwie łódzkim. Jednocześnie każdy może liczyć na nasze wsparcie i merytoryczną pomoc. To zgrupowanie pokazało, że sędziowie IV ligi są przygotowani do rundy wiosennej. Ponadto mam nadzieję, że wiosną zobaczymy znaczny progres również u kandydatów, którzy chcieliby dołączyć do grupy Top Amator D i dziś ubiegają się o awans do IV ligi – podsumował spotkanie Zbigniew Dobrynin, Instruktor Szkolenia KS ŁZPN.

f1
f1
f3
f3
f4
f4
f5
f5
f6
f6
f7
f7
f8
f8
f9
f9
f10
f10
f11
f11
f12
f12
f13
f13