logo ws new

Hotel Solpark w Kleszczowie gościł arbitrów i obserwatorów z WS Łódź. Zgrupowanie odbyło się w weekend 12-13 stycznia br.

Blisko stu arbitrów i obserwatorów uczestniczyło w wykładach teoretycznych, teście filmowym i treningach kondycyjnych. Zdobyta wiedza zaprocentuje w rundzie wiosennej.

Na obozie pojawiły się nowe osoby, ponieważ zarząd WS Łódź powołał wyróżniających się arbitrów sędziujących na co dzień na niższych szczeblach rozgrywkowych. Dla sędziów, którzy debiutowali na zgrupowaniu było to nowe przeżycie i motywacja do ciągłego podnoszenia swoich umiejętności.

Po zakwaterowaniu w sobotę rano, uczestników podzielono na dwie grupy. Od razu rozpoczęli trening kondycyjny biegając uliczkami Kleszczowa, który zakończyli na stadionie miejscowej Omegi. Po wysiłku fizycznym i obiedzie, Tomasz Radkiewicz (Przewodniczący WS Łódź) i Piotr Brodecki (Przewodniczący KS ŁZPN) oficjalnie przywitali wszystkich sędziów i obserwatorów. Kolejnymi punktami obozu były szkolenia przeprowadzone przez: Alberta Różyckiego (Top Amator B), który opowiadał o braku szacunku do zawodów (LOR) oraz Tomasza Radkiewicza (obserwatora szczebla centralnego), który poruszył temat współpracy w zespole sędziowskim. Intensywna sobota zakończyła się odnową biologiczną w aquaparku.

W niedzielę od 7:15 ważono arbitrów i mierzono tkankę tłuszczową. Jeszcze przed śniadaniem uczestnicy mieli 40-minutowy rozruch. Po śniadaniu pobudzeni porannym treningiem sędziowie wraz z obserwatorami przeszli test filmowy, gdzie oceniali klatki wideo z najnowszej płyty szkoleniowej UEFA. Na koniec zgrupowania Michał Gajda (asystent LOTTO Ekstraklasy) przeprowadził szkolenie dotyczące współpracy sędziego z asystentami.

Zgrupowanie było doskonałą okazją na integrację łódzkiego środowiska sędziowskiego. Podziękowania należą się Adamowi Kaźmierczakowi, Prezesowi ŁZPN, który współfinansował wyjazd do Kleszczowa.

k1
k1
k2
k2
k3
k3
k4
k4
k5
k5
k6
k6
k7
k7
k8
k8
k9
k9
k10
k10
k11
k11
k12
k12
k13
k13