logo ws new

Niezwykle urozmaicony był program letniego zgrupowania sędziów i obserwatorów Kolegium Sędziów ŁZPN, które odbyło się w Kleszczowie (23-24.06.2018).

Poza interesującymi wykładami Roberta Małka, jednego z wiodących instruktorów szkolenia sędziów w Polsce, uczestnicy mieli warsztaty z tzw. rollowania, a także wykłady dotyczące zdrowego odżywiania się.

Tradycyjnie na spotkanie zaproszono obserwatorów IV ligi, sędziów Top Amator D (tj. sędziów IV ligi i kandydatów do tej klasy rozgrywkowej) oraz uczestników Programu Mentorskiego. Nowością była obecność sędziów z grupy „Asystent”, którzy przechodzili testy praktyczne na boisku (tzw. „mijanki”) przygotowane przez Komisję Szkoleniową KS ŁZPN.

Spotkanie otworzyli Przewodniczący KS ŁZPN Piotr Brodecki oraz Instruktor szkolenia sędziów KS ŁZPN Zbigniew Dobrynin. Następnie wszyscy sędziowie napisali egzamin teoretyczny. Kolejnym punktem w harmonogramie były egzaminy biegowe (IV-ligowcy, kandydaci) i praktyczne (asystenci) na stadionie Omegi Kleszczów. Asystenci byli sprawdzani podczas tzw. „mijanek”, a ich poczynania do dalszej wnikliwej analizy rejestrowane były kamerą video: 1 na 1, 2 na 1, a także akcji ofensywnych (3 obrońców i 2 napastników).

Po obiedzie sędziowie wzięli udział w warsztatach z automasażu i uczyli się prawidłowego korzystania z rollerów. Ich działanie fachowo przedstawiły instruktorki z firmy Orto Med Sport. Po południu Robert Małek, były wieloletni sędzia międzynarodowy, a obecnie obserwator FIFA, poprowadził pierwszą część wykładu „Dbanie o wizerunek gry poprzez efektywne zarządzanie zawodami”. Po intensywnych zajęciach uczestnicy wybrali się do aquaparku Solpark w Kleszczowie na odnowę biologiczną.

Sobota zakończyła się wspólnym oglądaniem meczu Mistrzostw Świata w Rosji: Niemcy - Szwecja i wnikliwą analizą pracy czołowego polskiego sędziego - Szymona Marciniaka.

W niedzielę od 7:30 rozpoczął się pomiar tkanki tłuszczowej i ważenie uczestników. Po śniadaniu, drugą część swojej prelekcji przedstawił Robert Małek. Na koniec Ewelina Krajewska, dietetyk sportowy, pokazała sposoby i zasady komponowania odpowiedniej diety w specyfice pracy sędziego piłkarskiego.

- Wyniki egzaminów pokazują, że nasi sędziowie cały czas robią postępy. Widać u chłopaków zaangażowanie, motywację do ciągłego rozwoju i chęć do wytężonej pracy. To cieszy i potwierdza sens i celowość działań Komisji Szkoleniowej KS ŁZPN. W tym miejscu chciałbym również serdecznie podziękować Członkom Komisji Szkoleniowej, osobom odpowiedzialnym za prowadzenie zarówno grupy „Asystent”, jak i Program Mentorski oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie, organizację i przeprowadzenie zgrupowania w Kleszczowie. Ci ludzie poświęcają swój prywatny czas dla dobra organizacji sędziowskiej, a co za tym idzie - całego Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Chwała Im za to, bo wykonują na co dzień ogromną pracę szkoleniową. Podczas tego zgrupowania po raz pierwszy zajęcia praktyczne mieli asystenci. Ich wyniki będą punktem odniesienia przy kolejnych spotkaniach. Wtedy sprawdzimy jakie postępy czynią. Przełoży się to zapewne również na obsadę w meczach III i IV ligi. Wszystko po to, żeby sędziowali najlepsi w województwie - mówi Zbigniew Dobrynin, Instruktor szkolenia sędziów KS ŁZPN.

kleszczow1
kleszczow1
kleszczow2
kleszczow2
kleszczow3
kleszczow3
kleszczow4
kleszczow4
kleszczow5
kleszczow5
kleszczow6
kleszczow6
kleszczow7
kleszczow7
kleszczow8
kleszczow8
kleszczow9
kleszczow9
kleszczow10
kleszczow10
kleszczow11
kleszczow11
kleszczow12
kleszczow12
kleszczow13
kleszczow13
kleszczow14
kleszczow14
kleszczow15
kleszczow15
kleszczow16
kleszczow16
kleszczow17
kleszczow17
kleszczow18
kleszczow18
kleszczow19
kleszczow19
kleszczow20
kleszczow20
kleszczow21
kleszczow21
kleszczow22
kleszczow22
kleszczow23
kleszczow23
kleszczow24
kleszczow24
kleszczow25
kleszczow25
kleszczow26
kleszczow26
kleszczow27
kleszczow27
kleszczow28
kleszczow28
kleszczow29
kleszczow29
kleszczow30
kleszczow30