logo ws new

Niedziela (11.03.2018 r.) była pracowita dla sędziów grupy Top Amator D (uprawnionych do prowadzenia meczów 4 ligi), a także obserwatorów.

Wszyscy spotkali się na zgrupowaniu szkoleniowo-unifikacyjnym. Udział wzięło 23 arbitrów (13 z 4 ligi oraz 10 kandydatów). Poza fachowymi wykładami prowadzonymi przez arbitrów ze szczebla centralnego (na czele z Bartoszem Frankowskim, sędzią zawodowym FIFA), zdawali również egzaminy: biegowe i teoretyczne.

Rano sędziowie przyjechali na obiekt Rudzkiego Klubu Sportowego, gdzie zdawali egzaminy kondycyjne interwałowe i na krótkim dystansie. Później skierowali się do Hotelu Dobieszków, w którym - wspólnie z obserwatorami - podchodzili do egzaminu pisemnego.

Po testach pisemnych w Dobieszkowie pojawili się uczestnicy programu mentorskiego. Kolejnym punktem spotkania były bardzo istotne wykłady teoretyczne. Na temat zarządzania meczem zajęcia prowadził arbiter międzynarodowy - Bartosz Frankowski z Torunia. Następnie asystent LOTTO Ekstraklasy - Michał Gajda, opowiadał o współpracy zespołu sędziowskiego przy ocenie spalonego. Blok teoretyczny zamknął Konrad Sapela, sędzia asystent FIFA, przedstawiający kryteria ocen zdarzeń boiskowych zgodnie z obowiązującymi wytycznymi KS PZPN.

f1
f1
f2
f2
f3
f3
f4
f4
f5
f5
f6
f6
f7
f7
f8
f8
f11
f11
f12
f12
f13
f13