logo ws new

Sędziowie z A-klasy są najlepszymi piłkarzami w naszej organizacji. Zwyciężyli w III edycji turnieju o Puchar Prezesa WS Łódź.

W niedzielę w Zgierzu odbył się kolejny turniej piłkarski naszego wydziału, który wrócił po trzyletniej przerwie. Pomysłodawcą i organizatorem był zarząd WS Łódź przy dzielnym wsparciu ze strony zgierskich sędziów. Patronat nad imprezą objął również ŁZPN, który m.in. ufundował atrakcyjne nagrody.

Początek turnieju nieco rozczarował, bowiem w pierwszych czterech meczach oglądaliśmy tylko cztery gole. Oczywiście słowa pochwały w tej sytuacji należą się bramkarzom, a nagana napastnikom. Później worek z bramkami już się rozwiązał i byliśmy świadkami bardzo emocjonującego meczu Centrali z B-klasą zakończonego remisem 3:3, czy efektownego zwycięstwa 5:1 A-klasy z reprezentacją III/IV ligi.

Wyniki i układ meczów ukształtowały się tak, że ostatnie spotkanie Centrali z A-klasą decydowało o tym, kto zajmie 1. miejsce w turnieju. Po bardzo wyrównanej rywalizacji i walce niemal do ostatnich sekund, padł remis 1:1, który dał reprezentantom A-klasy wygraną w całych rozgrywkach.

Później nastąpiła bardzo miła ceremonia, czyli wręczanie nagród. Przyznawali je zaproszeni goście: Adam Kaźmierczak (prezes ŁZPN), Piotr Brodecki (przewodniczący KS ŁZPN) i Tomasz Radkiewicz (przewodniczący WS ŁZPN).

Wyróżnienia otrzymali:

Najlepszy zawodnik turnieju - Paweł Pskit (Centrala)

Najlepszy strzelec - Kamil Biś (B-klasa)

Najlepszy bramkarz - Szymon Jarocki (A-klasa)

Zawody prowadziła trójka sędziowska: Daria Zagórska, Anna Mnich i Piotr Pawlak.

W czasie turnieju losowane były nagrody wśród wszystkich, którzy pojawili się w hali MOSiR. Łącznie rozdaliśmy kilkadziesiąt upominków w tym m.in. meczową koszulkę reprezentacji Polski przekazaną przez Pana Adama Kaźmierczaka. Drugą koszulkę otrzymał Paweł Pskit - najlepszy gracz.

Turniej zakończył towarzyski mecz zwycięzców z Obserwatorami i Oldbojami. 3:0 wygrali A-klasowcy.

Dzień wcześniej w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się coroczny Turniej Oldbojów im. H. Rumniaka organizowany przez KS Mazowieckiego ZPN. W silnie obsadzonych zawodach nasza drużyna KS Łódzkiego ZPN zajęła VII miejsce wywalczone z WS Radom po remisie 1:1 w normalnym czasie gry i zwycięstwie 2:1 po rzutach karnych. Z WS Łódź w skład drużyny zostali powołani: Piotr Banasiak, Krzysztof Strawiak, Zbigniew Bończał i Tomasz Radkiewicz.

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
8
8
9
9
11
11
12
12

Wyniki i tabela III Turnieju o Puchar Prezesa WS Łódź:

Centrala - III i IV liga 1:1

Okręgówka - A-klasa 0:0

B-klasa - III i IV liga 1:0

Centrala - Okręgówka 1:0

A-klasa - B-klasa 2:1

III i IV liga - Okręgówka 0:2

Centrala - B-klasa 3:3

A-klasa - III i IV liga 5:1

Okręgówka - B-klasa 2:2

Centrala - A-klasa 1:1

Zwycięzcy turnieju - Obserwatorzy 3:0

 

A-klasa 8

Centrala 6

Okręgówka 5

B-klasa 5

III i IV 1