logo ws new

W miniony weekend w Hotelu Dobieszków odbywały się egzaminy oraz szkolenia sędziów i obserwatorów Kolegium Sędziów ŁZPN, gdzie WS Łódź miał także swoch przedstawicieli.
Sędziowie tradycyjnie rozpoczęli egzaminem kondycyjnym, czyli biegiem interwałowym, aby po zakończeniu uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Zgrupowania, gdzie przywitał ich w imieniu Zarządu, Przewodniczący Kolegium Sędziów - Tomasz Radkiewicz. 
Następnie odbyły się dla obu grup arbitrów oraz instruktorów egzamin pisemny w formie testu ze znajomości Przepisów gry.
Kolejny dzień to także test filmowy dla wszystkich uczestników, czyli analiza trzydziestu klipów szkoleniowych z udzieleniem ostatecznej prawidłowej odpowiedzi na karcie egzaminacyjnej. "Sędziowie i obserwatorzy wykazali się naprawdę dobrą wiedzą z Przepisów gry i wiem, że to nie przypadek ale potwierdzenie cyklicznie wykonywanej pracy podczas całego sezonu. Od dłuższego czasu nie mamy problemu z tym aspektem, co ma przełożenie podczas rozstrzygania na boisku. Podobnie jak podczas egzaminu kondycyjnego, który odbywał się w wysokiej temperaturze i tutaj także arbitrzy pokazali dobre przygotowanie kondycyjne" - mówi Tomasz Radkiewicz.
Po części egzaminacyjnej odbywały się szkolenia dotyczące odpowiedniej interpretacji boiskowych zdarzeń, ale co ważne były to klipy przygotowane przez samych sędziów z meczy betcris 4 ligi, które prowadzili jako arbitrzy główni. Było wiele analiz i znajdowanie argumentów, aby podobne zdarzenia rozstrzygać podobnie i zgodnie z Przepisami gry. Naprawdę pracowity weekend łódzkich sędziów podsumował obecny sezon jak i wprowadził uczestników w kolejny. A teraz czas na krótkie wakacje.