logo ws new

Sędziowie i obserwatorzy z woj. łódzkiego zakończyli sezon 2020/2021 podczas zgrupowania w Dobieszkowie. W trakcie dwudniowego zjazdu (3-4.07.2021) m.in. wzięli udział w wykładzie Damiana Sylwestrzaka.

Sylwestrzak to sędzia PKO BP Ekstraklasy. Ponadto, poprzez Teams, sędziowie rozmawiali z Pawłem Gilem, który jest sędzią VAR na trwającym EURO 2020. Arbitrzy zdawali także egzaminy kondycyjne i teoretyczne, a Zarząd KS ŁZPN podsumował zakończone rozgrywki w Łódzkiem.

W zgrupowaniu wzięli udział arbitrzy z III i IV ligi, kandydaci, a także obserwatorzy tych dwóch szczebli (wszyscy z Łodzi, Piotrkowa, Sieradza i Skierniewic). Dwudniowy obóz rozpoczął się w sobotę rano od egzaminów kondycyjnych na stadionie przy ul. Potokowej w Łodzi. Następnie, wczesnym popołudniem, wszyscy zameldowali się w hotelu w podłódzkim Dobieszkowie. Tego dnia odbyły się dwa wykłady, w tym jeden Damiana Sylwestrzaka, który opowiedział o swojej drodze, którą przeszedł do PKO BP Ekstraklasy. Później sędziowie i obserwatorzy napisali test składający się z 30 pytań teoretycznych. Dzień zakończył się wspólnym oglądaniem dwóch ćwierćfinałowych meczów.

Wczesnym rankiem w niedzielę arbitrzy ruszyli na rozruch. Po nim zdawali test filmowy. Duża niespodzianka czekała na nich w południe. Wtedy internetowo połączyli się oni z Pawłem Gilem, uczestnikiem trwającego EURO 2020, który opowiedział o tym jak przebiegają mistrzostwa dla arbitrów. Po oficjalnym zakończeniu, wszyscy rozjechali się do domów.

– Jestem zadowolony z wyników, jakie osiągnęli nasi sędziowie. Bardzo profesjonalnie podeszli oni do swoich obowiązków. To był dla nich wymagający sezon, bo w krótkim czasie musieli poprowadzić dużo meczów – mówi Tomasz Radkiewicz. I dodaje: – Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji zgrupowania, na czele z Konradem Sapelą, który jest Instruktorem Szkolenia w Kolegium Sędziów. Wiem, że zdobyta wiedza w czasie zgrupowania, przełoży się na wyższy poziom sędziowania w województwie. Taki jest cel naszych zjazdów.

f1
f1
f2
f2
f3
f3
f4
f4
f5
f5