logo ws new

Jak przed każdym sezonem sędziowie są zobowiązani złożyć wniosek licencyjny. W rozwinięciu informacji przekazujemy szczegóły.

Wnioski elektroniczne w tym roku trzeba złożyć zdecydowanie szybciej, bowiem sezon 2020/2021 rozpoczyna szybciej niż standardowo. W związku z tym pod poniższym linkiem załączacie skany potrzebnych dokumentów, a ostateczny termin mija 12 lipca.

Co ważne, aby móc złożyć wniosek trzeba posiadać lub założyć konto na gmailu.

https://docs.google.com/forms/d/1bFpAYDQg5i1pUNT24lgr-dn1rNC488MuB3XnouM693w/edit?ts=5eec719a

Wniosek licencyjny w wersji papierowej (do wydrukowania) jest dostępny TUTAJ.

Wiem, że pojawią się wasze pytania i wątpliwości co do niedokończonego sezonu i poprzednich wpłat licencyjnych. Jest to zrozumiałe i spróbuję Wam w kilku zdaniach wytłumaczyć.

Mianowicie licencje sędziowskie są Uchwałą Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Żaden inny Związek wojewódzki ( np. ŁZPN) nie jest kompetentny aby zmieniać taki nadrzędny dokument-obojętnie czy by chciał znieść taką składkę, czy chciałby ją obniżyć-po prostu nie może tego zrobić, bowiem musi zastosować się do Uchwały Zarządu PZPN. Jako Przewodniczący Kolegium Sędziów ŁZPN odbyłem rozmowę w tej sprawie z p. Prezesem Adamem Kaźmierczakiem, który podczas spotkania zadeklarował, że cała kwota trafi bezdyskusyjnie na potrzeby środowiska sędziowskiego, z której będziemy mogli skorzystać. Mam nadzieję, że pokrótce wyjaśniłem Wam sprawę wpłat po wcześniej zakończonym poprzednim sezonie, a także upewniłem Was, że te środki z powrotem będą do wykorzystania przez Kolegium Sędziów.

Proszę także opiekunów Kursów Sędziowskich w Wydziałach aby służyli pomocą sędziom próbnym, którzy taki wniosek będą składać po raz pierwszy.

Sędziowie, którzy sędziują w "dwóch" ligach ( np. asystenci szczebla centralnego i jednocześnie sędziowie główni w lidze okręgowej) dokonują wpłaty, która jest przypisana do ligi z wyższego poziomu rozgrywkowego.