logo ws new

Za nami bardzo pracowita niedziela. W WS Łódź zakończono kurs 2020, natomiast sędziowie i obserwatorzy z KS zaliczali egzaminy przed rundą.

Na tegoroczny kurs zapisało się 27 osób. W niedzielę (1 marca br.) w hali Rudzkiego Klubu Sportowego kandydaci zdawali testy sprawnościowe (krótkie i interwał). Egzamin pisemny zaliczyli tydzień wcześniej. Wszyscy, którzy uzyskali pozytywny wynik, od rundy wiosennej 2020 będą prowadzić mecze w WS Łódź. W tym roku kursem opiekowali się Mikołaj Kujawski i Kamil Krasnopolski.

Po tegorocznych kursantach w hali RKS pojawili się sędziowie IV ligi, a także kandydaci na ten szczebel. Przeszli pomiar tkanki tłuszczowej, zaliczyli egzaminy biegowe, a następnie pojechali do Hotelu Leszczyński w Konstantynowie. Tam dołączyli do nich obserwatorzy. Wszyscy najpierw napisali test teoretyczny, a następnie szkolili się z najważniejszych obecnie trendów w sędziowaniu. Sędziowie szczebla centralnego – Zbigniew Dobrynin i Albert Różycki – poprowadzili zajęcia dotyczące symulacji, a także zarządzania strefami technicznymi. Całe spotkanie podsumował Przewodniczący KS ŁZPN – Tomasz Radkiewicz.