logo ws new

Reprezentacja WS Łódź jest najlepsza. Łodzianie byli bezkonkurencyjni w Turnieju o Puchar Prezesa KS Łódź. Wygrali wszystkie trzy mecze.

Turniej przeprowadzono systemem każdy z każdym. Do walki o zwycięstwo stanęły cztery wydziały sędziowskie: Łódź, Skierniewice, Piotrków Trybunalski i Sieradz. Zawody poprowadziło 4 sędziów, każdy z innego okręgu: Konrad Gawroński, Tomasz Lewandowski, Konrad Bednarek i Dominik Cipiński. Ostatni z nich od tego roku jest arbitrem międzynarodowym futsalu. Patronat nad imprezą objął Prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak, który uważnie obserwował poczynania arbitrów na parkiecie.

W pierwszym spotkaniu z drużyną WS Skierniewice podopieczni Piotra Szymczyka szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się ten mecz, sędziowie ze Skierniewic zdobyli bramkę kontaktową, a na 10 sekund przed końcową syreną pechowo trafili w słupek i ostatecznie zawody zakończyły się wynikiem 2:1. Emocji nie brakowało również w drugim spotkaniu pomiędzy WS Łódź a WS Piotrków Trybunalski (2:1). Mimo wyraźnej przewagi drużyny z Łodzi, decydująca bramka padła na 7 sekund przed końcem po samobójczym uderzeniu zawodnika z Piotrkowa Trybunalskiego.

Po drugiej kolejce spotkań drużyna WS Łódź z 6 punktami wysunęła się na prowadzenie. Pierwszego miejsca zespół prowadzony przez Piotra Szymczyka nie oddał do końca imprezy. W trzecim meczu łodzianie gładko pokonali WS Sieradz 5:0 i z dorobkiem kompletu punktów wyprzedzili drugą na podium ekipę z Piotrkowa Trybunalskiego. Trzecie miejsce zajęli sędziowie z Sieradza, a na czwartym uplasował się zespół ze Skierniewic.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju wręczono nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Przemysław Holewiński (WS Sieradz), najlepszym bramkarzem Dawid Łuczyński (WS Piotrów Trybunalski), królem strzelców – Michał Gajda (WS Łódź). Asystent PKO BP Ekstraklasy w rywalizacji zdobył 4 bramki. Prezes KS Łódź Tomasz Radkiewicz podziękował wszystkim zawodnikom za rywalizację w duchu fair play i zaprosił poczęstunek, w trakcie którego arbitrzy wspólnie rozmawiali o wydarzeniach na parkiecie zgierskiej hali.