logo ws new

Najpierw praca, później relaks - takie zdanie motywowało kadrę szkoleniową, sędziów i obserwatorów Wydziału Sędziowskiego w Łodzi.

W dniach 11.01-12.01.2020 r. byli w Kleszczowie. W Hotelu Solpark brali aktywny udział w wykładach, teście filmowym oraz treningach kondycyjnych. Zarząd WS Łódź na obóz powołał łącznie 68 osób. Dla kilkunastu sędziów zgrupowanie było pierwszym podczas ich przygody z gwizdkiem. Dla debiutantów było to z pewnością bezcenne doświadczenie, które na długo zapamiętają. Szkolenia m.in. z Radosławem Siejką, który regularnie jeździ na spotkania Ligi Mistrzów mają zmotywować arbitrów do podnoszenia swoich umiejętności.

Przed szkoleniem dotyczącym spalonego i właściwej współpracy asystenta z sędzią, które poprowadził Radosław Siejka, uczestnicy podzieleni na dwie grupy udali się na pobliskie obiekty treningowe. Trening wzorem FIFA poprowadził Paweł Malec (sędzia TOP Amator A). Po skończonym wysiłku powołani debatowali na auli hotelu Solpark odnośnie artykułu XI. Najbardziej aktywni w nagrodę otrzymali sprzęt sportowy. Następnie głos zabrał Albert Różycki (sędzia TOP Amator B), który wyjaśnił metodologię oraz postępowanie przy trudnym do zinterpretowania zagraniu piłki ręką. Świeżo po dwóch wykładach sędziowie wraz z obserwatorami przeszli test filmowy, gdzie analizowali klipy wideo z najnowszych płyt UEFA. Intensywny dzień zakończył się odnową biologiczną w aquaparku należącym do kompleksu hotelowego.

Niedzielny poranek przywitał arbitrów słońcem oraz drugim w trakcie wyjazdu treningiem. Blisko godzinna aktywność spowodowała, że po śniadaniu wszyscy z dużą uwagą wzięli udział w szkoleniu z Pawłem Malcem. Analizie poddane zostały wcześniej zebrane klipy z meczów w okręgu łódzkim. Niejednoznaczne sytuacje zostały wyjaśnione. Następnie uczestnicy zjedli obiad, po którym wyjechali w drogę do domów.

Zimowe zgrupowanie WS Łódź było okazją do zintegrowania się łódzkiego środowiska sędziowskiego. Duży wkład w to przedsięwzięcie ma prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak, który współfinansował obóz arbitrów.

f1
f1
f2
f2
f3
f3
f4
f4