logo ws new

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, spędzany w gronie rodziny i przyjaciół. Już tradycją stało się coroczne spotkanie wigilijne przygotowane przez WS Łódź.

9 grudnia w auli Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi spotkali się sędziowie, obserwatorzy oraz przedstawiciele Koła Seniora Łódzkiego ZPN. Uroczystość była tym bardziej radosna, ponieważ udało się pomóc potrzebującej rodzinie w ramach akcji Szlachetna Paczka.
Jeszcze przed uroczystością chętni arbitrzy ruszyli do pobliskiego parku, aby odbyć trening biegowy razem z Pawłem Malcem (sędzia TOP Amator A). Godzinę później sala wykładowa SMS została wypełniona do ostatniego miejsca. Spotkanie rozpoczął krótkim przemówieniem przewodniczący WS Łódź Tomasz Radkiewicz, który życzył przybyłym gościom Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej. Następnie wszyscy zgromadzeni symbolicznie przełamali się opłatkiem. Przy smacznym poczęstunku uczestnicy rozmawiali na najróżniejsze tematy. Podczas takiej uroczystości można zadbać o koleżeńskie relacje, złożyć sobie życzenia świąteczne oraz debatować o kwestiach związanych nie tylko z sędziowaniem. Przecież okres przedświąteczny to czas regeneracji i odpoczynku dla sędziów po trudach rundy jesiennej.
Arbitrzy WS Łódź w tym roku zaangażowali się również w akcję Szlachetna Paczka. W trakcie miesięcznej zbiórki udało się zebrać kwotę blisko 3 tys. zł. Wybrano rodzinę Pani Joanny, która mieszka w ciężkich warunkach wspólnie z mężem i dwójką dzieci. Dzięki zebranym funduszom zakupiono żywność, artykuły chemiczne, kosmetyki, sprzęt AGD, karty przepłacone na odzież i obuwie oraz opał na zimę. Szczególne podziękowania należą się przewodniczącemu WS Łódź Tomaszowi Radkiewiczowi i jego bliskim oraz Marcinowi Muszyńskiemu, Jakubowi Jankowskiemu i Piotrowi Banasiakowi za pomoc techniczną i logistyczną. Wszystko po to, by najbardziej potrzebujący także poczuli radość w te święta.