logo ws new

Tomasz Lewandowski wziął udział w pierwszym zjeździe CORE 7. To ogólnopolski program, który ma wyłonić najzdolniejszych sędziów z całej Polski. Bierze w nim udział 16 arbitrów.

Zjazd odbył się w Jarocinie (18.09-23.09.2019 r.). Pochodzący z Piotrkowa Tryb. Lewandowski był jedynym sędzią reprezentującym województwo łódzkie.

- Już pierwszego dnia, od razu po zakwaterowaniu w hotelu, otrzymaliśmy sprzęt sportowy. Później losowaliśmy mecze, które przyszło nam sędziować. Los chciał, że trafiłem na spotkanie Obra Kościan - Polonia Leszno jako asystent numer 2. Zaraz po meczu całym zespołem wróciliśmy do hotelu i zabraliśmy się za analizę wraz z samooceną i wycinką klipów. Drugi dzień to dokładna analiza wszystkich czterech spotkań. Piątek był dniem testów i treningów fizycznych. Zaczęliśmy od egzaminu teoretycznego w języku polskim. Następnie wzięliśmy udział w treningu i teście sprawności przygotowanym przez Grzegorza Krzoska i Zbigniewa Wojtunika. Na koniec dnia odbyło się losowanie kolejnych spotkań szkoleniowych. Mogliśmy również skorzystać z odnowy biologicznej – relacjonuje nasz III-ligowy sędzia.

Tomasz na sobotnie mecze ponownie został wylosowany jako asystent z żółtą chorągiewką. Tym razem pojechał na spotkanie Sokoła Aleksandrów z RKS Radomsko. Po meczu do wykonania były te same zadania co w środę. W niedzielę oprócz szczegółowych analiz zorganizowano zajęcia praktyczne. Były one symulacją zachowań boiskowych.

Ostatniego dnia - w poniedziałek - Grzegorz Krzosek zmierzył uczestnikom poziom tkanki tłuszczowej i przeprowadził egzamin sprawnościowo - treningowy: test Yo-Yo. Na koniec sędziowie napisali test z Przepisów Gry w języku angielskim.

- Program CORE 7 uświadomił mi, że muszę dużo pracować nad przygotowaniem fizycznym. Zauważyłem u siebie dużo zaległości. Instruktorzy PZPN przekazali mi wiele cennych wskazówek dotyczących dobrego arbitrażu. Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach skutecznie wdrożę je do swojego sędziowania – skomentował na zakończenie Tomasz.