logo ws new

Jakub Jankowski był uczestnikiem drugiego zjazdu CORE 2018/2019 dla asystentów, organizowanego przez KS PZPN. Spotkanie odbyło się w Kielcach.

Przez trzy dni (29-31.03.2019) Jakub przechodziły testy, uczestniczył w szkoleniach, a także obserwował pracę kolegów asystentów, którzy akurat wylosowali mecze do prowadzenia. Tym razem, po raz pierwszy, podczas asystenckiego CORE arbitrzy mogli poprowadzić aż trzy mecze. W przeszłości było to jedno spotkanie, jednak teraz zmieniono nieco formułę zgrupowania, zdecydowanie na korzyść.

Kuba zdawał egzaminy teoretyczne: pisemny (30 pytań), wideo z interpretacji art. XI, a także wideo z tzw. mijanek. Ponadto egzaminy sprawnościowe: CODA, ARIET yo-yo, sprinty z chorągiewką, a także mijanki na boisku (12 akcji). Standardowo odbyły się również pomiary wagi i tkanki.

- To zgrupowanie pozwala uczestnikom zobaczyć, jak trenują, pracują i przygotowują się do najważniejszych imprez piłkarskich sędziowie FIFA. Bardzo wartościową wiedzę przekazują instruktorzy PZPN, a w szczególności Pan Maciej Wierzbowski, który odpowiada za organizację obozu. Zwraca uwagę na detale w pracy asystenta, a także przekazuje najnowsze trendy i wytyczne UEFA, które dotyczą spalonego – podsumował spotkanie Jakub Jankowski.

Był to drugi zjazd w tej edycji. Pierwszy odbył się we wrześniu 2018 r. Serdecznie gratulujemy i jako zarząd liczymy, ze zdobyta wiedza i doświadczenie pozwoli Kubie znaleźć się w grupie asystentów szczebla centralnego jak kilku jego poprzedników z poprzednich takich kursów.