logo ws new

W Zgierzu rozegrano IV edycję Turnieju o Puchar Przewodniczącego WS Łódź. Rywalizację wygrała drużyna IV ligi.

Zwycięzcy w całym turnieju nie przegrali żadnego spotkania i stracili tylko jedną bramkę. W swoim składzie mieli najlepszego strzelca – Wojciecha Pawlaka.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Spotkania trwały po 10 minut. Do walki stanęło 6 drużyn: Centrala i III liga, IV liga, klasa okręgowa, A-klasa, B-klasa oraz sędziowie z kursu 2018. Patronat nad imprezą objął Prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak, który uważnie obserwował poczynania arbitrów na parkiecie.

Zawody poprowadzili sędziowie z wieloletnim doświadczeniem: Zbigniew Patora, Grzegorz Bednarski i Jarosław Różycki. Od pierwszego meczu emocji nie brakowało. Żaden z zawodników nie odstawiał nogi, ale wszyscy pamiętali o wzajemnym szanowaniu swojego zdrowia i grze „fair play”. Każda z drużyn obrała na inną taktykę. W meczu kursantów 2018 z ekipą A-klasy (3:2) kibice zgromadzeni w zgierskiej hali obejrzeli popis gry ofensywnej. Natomiast w spotkaniu grającej defensywnie klasy okręgowej ze szczeblem centralnym bramki nie padły i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

Po trzeciej kolejce spotkań na czoło tabeli wysunęła się drużyna IV ligi. Pierwszego miejsca zespół prowadzony przez Adama Dolnego nie oddał już do końca imprezy. Po trzech zwycięstwach i dwóch remisach z dorobkiem 11 punktów czwartoligowcy wyprzedzili drugą na podium klasę okręgową. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja A-klasy. – Mimo problemów kadrowych zagraliśmy bardzo dobre zawody. Strzeliliśmy aż osiem bramek, a straciliśmy tylko jedną. Każdy z zawodników dał z siebie wszystko i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa – przyznał Adam Dolny, trener oraz kapitan zespołu IV ligi.

Podczas ceremonii na zakończenie turnieju wręczono nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Michał Gajda (szczebel centralny), królem strzelców - Wojciech Pawlak (IV liga), najlepszym bramkarzem – Jacek Bernacik (B-klasa), a autorem najładniejszej bramki był Daniel Kołomański (kurs 2018). Uhonorowano również Piotra Szymczyka (klasa okręgowa) za pomoc w organizacji turnieju.

– Cieszę się, że udało się przeprowadzić kolejną edycję turnieju. Najważniejsze, że żaden z zawodników nie doznał kontuzji. Impreza miała na celu integrację środowiska sędziowskiego – powiedział Przewodniczący WS Łódź Tomasz Radkiewicz. Kolejna edycja turnieju odbędzie się za rok.

f1
f1
f2
f2
f3
f3
f4
f4
f5
f5
f6
f6
f7
f7
f8
f8
f9
f9
f10
f10
f11
f11
f12
f12
f13
f13
f14
f14