logo ws new

Koledzy z naszego wydziału zakwalifikowali się do dwóch edycji programu CORE Polska. Mowa o Wojciechu Pawlaku i Jakubie Jankowskim.

CORE Polska to szkoleniowy program KS PZPN, który ma za zadanie wyłonić sędziów, którzy w przyszłości będą mogli dostać się na szczebel centralny. Wojtek był w Kleszczowie (12-17 września br.) na CORE Polska 6 – przygotowanym dla sędziów głównych, a Kuba uczestniczył w edycji dla asystentów (7-9 września br.), która odbyła się w Toruniu.

Przez blisko tydzień Wojtek uczestniczył w szkoleniach i omawianiu meczów. Jednak przede wszystkim sędziował spotkanie IV ligi: Warta Sieradz – Omega Kleszczów. Dla każdego arbitra to niezwykle ważne, bowiem spotkanie obserwowali obserwatorzy, instruktorzy, a także pozostali uczestnicy zgrupowania. Było ich 16 – po jednym z każdego województwa. Każdy z meczów podczas CORE był szczegółowo omawiany, z najdrobniejszymi szczegółami. Nic dziwnego, wszak ze spotkań przygotowywanych było od kilkunastu do kilkudziesięciu klipów!

Wojtek zebrał pochlebne opinie. Jego osoba może być przykładem dla innych, że ciężką pracą można bardzo szybko dostać swoją szansę. Jeszcze kilka miesięcy temu prowadził mecze klasy okręgowej. Teraz jest arbitrem IV ligi, który pojechał na ogólnopolskie zgrupowanie. Na 16 arbitrów, tylko dwie osoby były z IV ligi (w tym Wojtek). Pozostałymi uczestnikami byli trzecioligowcy. To też o czymś świadczy. - Zgrupowanie bardzo dobrze wpłynęło na moją świadomość sędziowską. Wiem, co robię dobrze, ale zobaczyłem też wiele elementów, które muszę poprawić. Z jednej strony nie mogę się doczekać drugiego zgrupowania, a z drugiej cieszę się że mam trochę czasu na poprawienie swojego warsztatu sędziowskiego. Celem jest to, żeby bardzo dobrze wypaść na wiosennym spotkaniu – mówi 24-letni arbiter z WS Łódź.

Kuba brał udział w trzydniowym zgrupowaniu dla asystentów. Przez ten czas zdawał trzy egzaminy teoretyczne: klipy z „mijankami”, klipy z interpretacji art. 11, a także test pisemny. Ponadto przeszedł trzy egzaminy biegowe: ARIET, CODA i sprinty. Na koniec zaliczał „mijanki” na boisku zorganizowane w ten sam sposób jak podczas czerwcowego zgrupowania KS ŁZPN. Kuba również zebrał pozytywne opinie. Niejako w nagrodę otrzymał nominację na 1/32 Pucharu Polski na mecz Legionovia Legionowo – GKS Tychy. Spotkanie poprowadzi Albert Różycki.

core1
core1
core2
core2
core3
core3
core4
core4