logo ws new

Silna reprezentacja WS Łódź uczestniczyła w ogólnopolskim zgrupowaniu CORE 5_2.

W spotkaniu, które w dniach 30.05-03.06.2018 odbyło się w Spale, uczestniczyło trzech naszych przedstawicieli: Bartosz Banasiak (sędzia), Rafał Przytuła i Piotr Banasiak (obserwatorzy). Jak zwykle program CORE był bardzo napięty, a punktem kulminacyjnym było szkolenie Duńczyka Jørna Westa Larsena, który opowiadał o najnowszych wytycznych dotyczących zarządzania.

CORE to nie tylko teoria. Program na równi stawia również praktykę. Nasi koledzy w swoich rolach występowali w ligowych meczach. Bartosz był asystentem w meczu III ligi: Polonia Warszawa – MKS Ełk, a także technicznym w spotkaniu IV ligi: Boruta Zgierz – GKS II Bełchatów. Podczas tego drugiego meczu rolę obserwatora pełnił Rafał Przytuła.

Piotr Banasiak był obserwatorem na dwóch meczach: IV ligi: Pelikan II Łowicz – KS Paradyż i CLJ: SMS Łódź – Cracovia.

W CORE uczestniczy 16 sędziów wytypowanych przez KS danego ZPN. Zawsze ma edycję jesienną i wiosenną. Każdy z sędziów jako arbiter główny prowadzi jeden mecz, a także może być asystentem lub technicznym w innych spotkaniach (decyduje losowanie). Bartosz jako sędzia prowadził mecz jesienią i było to spotkanie KKS 1925 Kalisz z Elaną Toruń. Występ najmłodszego uczestnika tej edycji został bardzo wysoko oceniony m.in. przez Dawida Piaseckiego, byłego arbitra Ekstraklasy, a także Juliana Paska, instruktora KS PZPN.

core_1718_1
core_1718_1
core_1718_2
core_1718_2
core_1718_3
core_1718_3
core_1718_4
core_1718_4