logo ws new

Albert Różycki, sędzia II ligi z WS Łódź ma za sobą bardzo udany występ na międzynarodowym turnieju Slovakia CUP.

W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje narodowe U-18 m.in. z USA, Wali, Słowacji czy Azerbejdżanu. 28-letni łodzianin przebywał na Słowacji w dn. 7-12 maja br. Do sędziowania turnieju w miejscowości Senec zaproszono perspektywicznych sędziów z narodowych programów mentorskich: Polski, Czech i Węgier. Albert dwa mecze prowadził jako sędzia, a w jednym był technicznym.

Pierwszym spotkaniem była rywalizacja Słowacji z Walią (3:1). Po pozytywnej ocenie obserwatorów UEFA (Jana Fasunga i Wladimira Medveda) Albert został wytypowany do prowadzenia bardzo trudnych zawodów Słowaków z Azerbejdżanem (0:0). Był to mecz o wysoką stawkę, a remis zapewnił gospodarzom grę w finale. Nie dziwi więc, że nasz sędzia pokazał aż siedem napomnień.

Ponadto Albert był sędzią technicznym w meczu USA - Ukraina (2:1), który poprowadził Bence Csenka, sędzia II ligi węgierskiej. - Mimo intensywnego harmonogramu był czas na zwiedzanie stolicy Słowacji - Bratysławy, która zachwyciła mnie wyjątkowym klimatem Starego Miasta i piękną rzeką Dunaj. Przez cały wyjazd opiekował się mną Frantisek Ferenc, który jest międzynarodowym asystentem FIFA - mówi na zakończenie Albert.